Jak zmieniamy Polskę?
Parę dni temu jeden z najbardziej wartościowych artykułów z mojej strony znalazł się na głównej stronie wykopu: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS:
Artykuł otrzymał ponad 500 wykopów i w sumie zobaczyło go ponad 40 tys. osób! Jeżeli ktoś chciałby go jeszcze „wykopać” link do niego jest tutaj.
W efekcie moja strona padła i to pomimo tego, że niedawno sporo zwiększyłem możliwości wejść do mojego serwisu. W parę godzin na moją stronę weszło prawie… 10 tys. osób!
I to pomimo tego, że trochę trwało zanim reanimowałem moją stronę tak aby mogła przyjąć tak dużą liczbę czytelników.
Przy okazji witam na moje stronie wszystkie osoby, które trafiły na moją stronę dzięki wykopowi!
Ale nie to jest najważniejsze w tym wszystkim! Najważniejsze jest, że inne, ogólnopolskie, opiniotwórcze media znowu podłapały ten temat!
Wczoraj na głównej stronie onetu pojawił się ten artykuł: W mieście eurosierot.
Kluczowy cytat to moje przesłanie z artykułu o możliwym krachu gospodarki i ZUS:
Wystarczy rzucić okiem na statystyki (…) Jeśli ten trend się utrzyma, będzie mieć katastrofalny wpływ na emerytury, zasoby publicznej kasy i wzrost gospodarczy.
Mało tego. Również w głównym wydaniu Faktów TVN o godz. 19:00, temat z mojego artykułu to był też jeden z głównych newsów tego wydania… (niestety już Wiadomości TVP tego nie podłapały, ale wszystko z czasem).
Widzicie, jak razem zmieniamy Polskę? A to dopiero początek…
To dzięki Wam mój artykuł znalazł się na głównej stronie wykopu!
To Wy promujecie moją stronę wśród rodziny i znajomych. Bez Waszej pomocy moje przemyślenia nie przebiją się do milionów Polaków. Ale z Waszą pomocą, razem możemy zmienić Polskę. To jest do zrobienia. I to właśnie się dzieje.
Jak zmieniamy Polskę: dwa kluczowe fronty
Pierwszym z nich i to chyba najważniejszym, jest to co niedawno pisałem tutaj: Co Ty możesz zrobić aby w Polsce było lepiej?. To głównie od Ciebie, od tych niby małych rzeczy, zależy jaka będzie Polska za parę lat…
Drugim z nich jest to o czym mówi się w mediach i internecie. A to po części zależy od dziennikarzy ale i przede wszystkim od Was. Czym interesuje się społeczeństwo, czego chce słuchać i co ogląda (na końcu jest cytat od czego zależy co widzimy w mediach).
Ale uwaga, tak jak pisałem w poprzednim artykule: Demografia Polski i rynek mieszkaniowy: nie jest tak źle, trzeba bardzo uważać w tym zakresie:
I co Wy na to :-)? Obiecałem, że będę ciekawie pisał w kolejnych artykułach i chyba ten artykuł to pokazuje? To też pokazuje, aby bardzo, bardzo uważać co się ogląda w mediach czy czyta w internecie. Bo bardzo łatwo wyrobić sobie opinię na jakiś temat na podstawie błędnych a nie daj Boże, bzdurnych artykułów…
Bo przecież każdy może założyć stronę czy bloga i pisać co mu ślina na język przyniesie. A nie daj Boże jak jeszcze ma złe intencje to dopiero może wyrządzić krzywdę. Zresztą nie trzeba daleko szukać. Putin już dawno odkrył siłę internetu… Wystarczy poczytać wiele komentarzy pod najpopularniejszymi portalami z informacjami.
Dlaczego w mediach mamy taki kontent i treści jakie mamy
Cytat z artykułu: Bardzo fajny artykuł na temat wynagrodzeń w Polsce, wydajności i PKB, jakby ktoś czytał mój wpis :-)
1. Wysokość wynagrodzeń w danym państwie zależy od PKB na osobę:
Jeżeli ktoś zastanawia się dlaczego na zachodzie zarabia się kilka razy więcej niż w Polsce: odpowiedź jest bardzo prosta. Przeciętne wynagrodzenie w danym państwie zależy od…poziomu PKB na osobę (czyli poziomu PKB wytworzonego przez jedną osobę). PKB to ilość dóbr i usług wytworzonych w danym roku w danym państwie. Ale i też jednocześnie skonsumowanych. A konsumpcja wytworzonych dóbr i usług jest możliwa dzięki… wynagrodzeniom jakie otrzymujemy za pracę. Zależność tą widać bardzo ładnie na wykresie:
Źródło: obliczenia własne na podstawie GUS, wordbank.org, forsal.pl
Innymi słowy jeżeli dane państwo stwarza relatywnie mało dóbr i usług: nie ma potem czego dzielić. Również w formie wynagrodzeń.
Warto tutaj też zwrócić uwagę, że kluczowa jest wydajność gospodarki a nie ilość przepracowanych godzin. Nie ilość ale jakość, efektywność: jak jest zorganizowana gospodarka, jak i czy wykorzystywane są jej zasoby.”
Autorzy wrzucili fajną mapkę z zarobkami w Europie i wydajnością gospodarki(UE27=100 %: wydajność liczono jako wytworzone PKB na jednego pracownika w ciągu godziny pracy w 2012 r.):
I o to właśnie chodzi, aby media, politycy i My Polacy, zajmowaliśmy się właśnie takimi tematami. Im więcej osób będzie wiedziało o takich zależnościach tym lepiej. Taka wiedza i ogólno-społeczna świadomość to jest 50 % sukcesu, aby polska gospodarka mogła się znacznie szybciej rozwijać w kolejnych latach…
A Polacy nie tylko nie musieli wyjeżdżać z Polski ale chcieli wracać z powrotem do Nas z zagranicy… TO NAPRAWDĘ MOŻNA ZROBIĆ:
„Za każdym razem kiedy mówisz, że coś jest niemożliwe do zrobienia albo że coś jest możliwe do zrobienia, masz rację”. Henry Ford
Dlaczego tak piszę? Cytat z tego mojego artykułu: Analiza branży mediowej: analiza rynku reklamy
W jaki sposób firmy reklamowe generują przychody: oglądalność, oglądalność i jeszcze raz oglądalność:
Podstawowym parametrem rynku reklamy jest GRP, szczególnie w Polsce, gdzie reklama telewizyjna dominuje w rynku reklamy. Wskaźnik ten firmy reklamowe używają do wyceny i oceny działań reklamowych: Gross Rating Point (źródło tutaj) (…)
Również w przypadku pozostałych segmentów rynku reklamy liczą się oglądalności, czytelnictwo czy liczba odsłon lub „klikalność” w internecie.
Na przykład gdybym chciał umieścić reklamę w moim serwisie, za każde 1 tyś. odsłon uzyskałbym obecnie około 2 PLN.
Dlaczego mamy takie a nie inne programy i kontent w mediach? kasa, kasa i jeszcze raz kasa:
Pieniądze na reklamę idą tam, gdzie są oglądalności. Jeżeli ktoś się zastanawia dlaczego mamy takie a nie inne programy w mediach odpowiedź jest bardzo prosta. Pytałem o to wiele razy zarządy spółek giełdowych. Telewizja, prasa, portale jako kontent umieszczają to, co się ogląda i klika. Niestety nie są to rzeczy związane z gospodarką czy giełdą, bo po prostu ludzie tego w Polsce nie oglądają. Żaden reklamodawca nie zapłaci za reklamę przy programach, które się nie oglądają, bo to pieniądze wyrzucone w błoto.
Jako przykład poniżej wykres oglądalności kanału TVN 24, który ma najwyższą oglądalność ze wszystkich kanałów tematycznych. Oglądalność ta wynosi zaledwie niskie kilka procent:
Źródło opracowanie własne na podstawie danych udostępnianych w relacjach inwestorskich TVN: http://investor.tvn.pl/publikacje-aktualnosci/ : grupa wiekowa 16-49 całodobowo
W powyższym zestawieniu nie jest nawet pokazywany kanał o gospodarce TVN CNBC, gdyż go praktycznie nie widać w statystykach w skali oglądalności całego kraju. (…) ”
Dlatego to się musi (i może) zmienić, jeżeli w Polsce ma być lepiej… : Rzesze ludzi muszą interesować się rzeczami związanymi z gospodarką i je oglądać/czytać/klikać. Na przykład ludzie muszą wiedzieć, że znacznie wyższe PKB oznacza znacznie wyższe wynagrodzenia, wyższe wpływy do budżetu Polski, wyższą wypłacalność ZUS i powrót Polaków do Polski z zagranicy. I to Ty masz na to wpływ !!! Chociażby promując wiedzę zawartą w moim serwisie na FB, w internecie czy wśród znajomych.
Powyższe cytaty są sprzed dwóch lat a w tym czasie zlikwidowano program o giełdzie i gospodarce TVN CNBC, ponieważ… miał śmieszne oglądalności…
P.S. jeżeli kogoś bardziej interesuje o co chodzi z tą wydajnością i mapką wydajności w połączeniu z wynagrodzeniami powyżej, zapraszam do zapoznania się z całym artykułem na ten temat: Bardzo fajny artykuł na temat wynagrodzeń w Polsce, wydajności i PKB, jakby ktoś czytał mój wpis :-). To też daje do myślenia.
Uwaga: Poniższy fragment dopisałem po napisaniu powyższego artykułu:
Wczoraj znowu trafiliśmy na główną wykopu! Tym razem z wpisem: Katastrofa w ZUS pomimo podniesienia wieku?
Wpis ma już prawie 1500! wykopów i prawie 20 tys. odsłon! Jeżeli ktoś chciałby pomóc w wykopaniu, link jest tutaj
Natomiast statystyki bloga za wczoraj i kilka godzin dzisiaj wrzuciłem poniżej:
Widzicie jak RAZEM ZMIENIAMY ŚWIADOMOŚĆ LUDZI W POLSCE?
➡️ Dziękuję za polecanie mojego bloga, Fanpage bloga i Forum Inwestora Profesjonalnego rodzinie i znajomym! Jest to dla mnie bardzo ważne!
➡️ Dołącz do 14 798 subskrybentów newslettera: otrzymasz wiele wartościowych rzeczy do pobrania! Między innymi ale to nie wszystko:
➡️ >>> Moje 8 ebooków na temat inwestowania i gospodarki: kliknij tutaj <<<
➡️ Różne dane w pliku Excel z ciekawymi wykresami: używam ich do analiz na blogu
➡️ Spis najważniejszych zagadnień opracowanych na blogu: prowadzę go od 2007 roku!
➡️ Narzędzia w Excel oraz dostęp do kursu poziom 1: "Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora"
➡️ Wybrane nagrania online: moje spostrzeżenia na temat inwestowania
Na koniec mam do Was ogromny i mega ważny apel!
Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z inwestowaniem i gospodarką. Merytoryczna dyskusja to klucz do sukcesu Polski, mocnego wzrostu wynagrodzeń i powrotu kilku mln osób z emigracji! Zgodnie z analizą i grafiką z 2012 roku: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS