
Historia Emerging Markets
Jednym z zagadnień z wpisu: „Rok 2014 na giełdzie i w gospodarce: rokiem boomu czy może jednak kryzysu?” Za i przeciw, któremu planowałem szczegółowo się przyjrzeć w przyszłości jest analiza Emerging Markets.
W poprzednim wpisie: Dokąd dobrnie giełda i gospodarka? Za i przeciw luty 2014 zbadałem między innymi ogólną sytuację krajów BRIC: Brazylii, Rosji, Indiii oraz Chin.
Tym razem dzielę się szczegółowymi przemyśleniami (i co z tego ważnego może wynikać dla polskiej gospodarki i polskiej giełdy) na temat sytuacji gospodarczej za ostatnie dwadzieścia lat następujących krajów:
- Argentyna
- Brazylia
- Chiny
- Czechy
- Węgry
- Indie
- Indonezja
- Meksyk
- Polska
- Rosja
- RPA
- Korea Południowa
- Turcja
- Ukraina
Poniżej wykresy indeksów giełdowych od 1997 roku. W dalszej części naszych rozważań przedstawiam różne wskaźniki makro oraz dzielę się moimi przemyśleniami na temat poszczególnych krajów. Jak zwykle wnioski wydają się być ciekawe…
Kontynuacja: Analiza historii ostatnich dwudziestu lat dla kilkunastu krajów Emerging Markets: BRIC, Europa Środkowa i inne kraje
Uwaga: powyższy wpis pochodzi z trzymiesięcznego okresu, kiedy testowałem roczne szkolenie dostęp premium.
Ostatecznie jednak zrezygnowałem z tego pomysłu biznesowego dla nowych kursantów ponieważ:
- Nagrania online są tak przygotowane, że poruszają ponadczasowe zagadnienia i zależności. W związku z tym w kolejnych wpisach wracałem do nich i na przykład pisałem: „zgodnie z nagraniami wiemy, że historycznie to i to oznaczało to i to, więc nic się nie zmieniło pod tym względem”.
- Moje szkolenia są formą edukacji dlatego też jeżeli mam coś ciekawego do przekazania, najlepszą formą jest po prostu nagranie video i dostęp do nagrań online w formie nowego modułu szkoleniowego. Przykładowo zrobiłem tak w przypadku szkolenia na temat czynników wpływających na rynek mieszkaniowy: Rynek mieszkaniowy w Polsce w latach 1991-2035
- Podsumowując: po powyższych spostrzeżeniach postanowiłem powrócić do tradycyjnej formy szkoleń jaka miała miejsce przed wprowadzeniem dostępu premium, czyli nagrania on-line oraz szkolenie stacjonarne: „Michał Stopka: praktyczna analiza gospodarki, spółek i wycena firm” . Oczywiście osoby, które skorzystały z rocznego szkolenia premium, otrzymają kolejne materiały szkoleniowe i dla nich nic się nie zmienia pod tym względem.
➡️ Dziękuję za polecanie mojego bloga, Fanpage bloga i Forum Inwestora Profesjonalnego rodzinie i znajomym! Jest to dla mnie bardzo ważne!
➡️ Dołącz do 14 798 subskrybentów newslettera: otrzymasz wiele wartościowych rzeczy do pobrania! Między innymi ale to nie wszystko:
➡️ >>> Moje 8 ebooków na temat inwestowania i gospodarki: kliknij tutaj <<<
➡️ Różne dane w pliku Excel z ciekawymi wykresami: używam ich do analiz na blogu
➡️ Spis najważniejszych zagadnień opracowanych na blogu: prowadzę go od 2007 roku!
➡️ Narzędzia w Excel oraz dostęp do kursu poziom 1: "Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora"
➡️ Wybrane nagrania online: moje spostrzeżenia na temat inwestowania
Na koniec mam do Was ogromny i mega ważny apel!
Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z inwestowaniem i gospodarką. Merytoryczna dyskusja to klucz do sukcesu Polski, mocnego wzrostu wynagrodzeń i powrotu kilku mln osób z emigracji! Zgodnie z analizą i grafiką z 2012 roku: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS