
Analiza fundamentalna firmy Amica
Jak pisałem w poprzednich artykułach: Forte, Grajewo, Seleny. Dzisiaj zajmiemy się analiza fundamentalna firmy Amica.
Tym razem piszę więcej na temat spółki Amica:
Spółka Amica jest producentem oraz sprzedaje artykuły gospodarstwa domowego (AGD) w Polsce i za granicą.
Analiza fundamentalna firmy Amica: historia spółki
Spółka w poprzednich latach miała bardzo trudną sytuację gdyż w okres kryzysu weszła z bardzo dużym zadłużeniem. Po upadku Lehmana Prezes Rutkowski podjął więc decyzję o sprzedaży części aktywów produkcyjnych związanych głównie z produkcją pralek i zmywarek. Sprzedano akurat te aktywa ponieważ spółka nie była w stanie efektywnie i z zyskiem produkować tego asortymentu.
W efekcie spółka otrzymała w 2010 roku około 200 mln zł gotówki. Spowodowało to znaczną poprawę sytuacji finansowej. Ponadto spółka rozpoczęła outsourcing produktów, które wcześniej sama próbowała produkować ale nie pojawiały się na tej produkcji zyski.
Kontynuacja: Analiza spółki Amica
(darmowy ebook „Jak analizować giełdę: Proces inwestycyjny” (i inne rzeczy) można pobrać po zapisaniu się na newsletter po prawej stronie bloga)
➡️ Dziękuję za polecanie mojego bloga, Fanpage bloga i Forum Inwestora Profesjonalnego rodzinie i znajomym! Jest to dla mnie bardzo ważne!
➡️ Dołącz do 14 798 subskrybentów newslettera: otrzymasz wiele wartościowych rzeczy do pobrania! Między innymi ale to nie wszystko:
➡️ >>> Moje 8 ebooków na temat inwestowania i gospodarki: kliknij tutaj <<<
➡️ Różne dane w pliku Excel z ciekawymi wykresami: używam ich do analiz na blogu
➡️ Spis najważniejszych zagadnień opracowanych na blogu: prowadzę go od 2007 roku!
➡️ Narzędzia w Excel oraz dostęp do kursu poziom 1: "Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora"
➡️ Wybrane nagrania online: moje spostrzeżenia na temat inwestowania
Na koniec mam do Was ogromny i mega ważny apel!
Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z inwestowaniem i gospodarką. Merytoryczna dyskusja to klucz do sukcesu Polski, mocnego wzrostu wynagrodzeń i powrotu kilku mln osób z emigracji! Zgodnie z analizą i grafiką z 2012 roku: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS