To już prawie dwadzieścia lat
Co tu dużo mówić, prawda jest taka, że ja już prawie od dwudziestu lat, do wszystkiego dochodzę sam. Know how żeby dostać się na SGH. Know how o inwestowaniu. Know how o pracy na etacie. Teraz know how o prowadzeniu biznesu. Nie miałem nikogo kto mi pomógł. Zawsze startowałem od totalnego zera. I wiem jak mi było nieraz ciężko z tego powodu. Ale przeszedłem swoje. I dzięki temu mogę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami i doświadczeniem. Mogę dzielić się moim doświadczeniem z Bartkiem Stemplem.
Poprzednim razem tutaj: Cykl edukacyjny: Jak zrobić z Polski drugi Londyn i podwoić wynagrodzenia? Buduję armię napisałem, że kluczem do podwojenia wynagrodzeń w Polsce jest między innymi know – how (edukacja) oraz współpraca. Pisałem też, że Bartek jest moim pierwszym generałem. I częścią większego planu:
Jak pewnie zauważyliście, ostatnio sporo piszę na temat Bartka i jego projektu: WarsztatAnalityka.pl Bartek jest właśnie moim pierwszym generałem. I częścią większego planu. Co mam na myśli zobaczycie w kolejnych tygodniach i miesiącach. Już teraz mogę Wam napisać, że idea którą promuję to nie tylko słowa bo zaangażowałem się finansowo w projekt Bartka, jako partner trzech cykli edukacyjnych: „Droga inwestora„, „Budowanie Kapitału” oraz „Niezbędnik bankstera„.
Oto tekst jaki Bartek napisał przy każdym z cykli edukacyjnych. Myślę, że dobrze oddaje ideę „Zróbmy z Polski drugi Londyn”:
Powyższy cykl edukacyjny powstaje w ramach współpracy z Michałem Stopką. Więcej o jego osobie przeczytacie tutaj.
Marzeniem Michała jest zbudowanie silnie wyedukowanego ekonomicznie społeczeństwa. Jest to jeden z kluczowych elementów, dzięki któremu Michał chce podwoić w Polsce zarobki: Jak podwoić wynagrodzenia i rozwiązać wszystkie problemy Polski? Podwoić PKB! Michał chce abyśmy razem tworzyli warunki aby Polska stała się drugim Londynem: Zróbmy z Polski drugi Londyn (!) Warsztat Analityka. W szczególności Michał stawia na rozwój rynku kapitałowego i przedsiębiorczości, nie tylko słownie. Również zaangażował się finansowo w pomoc przy rozwoju mojego bloga. Będąc partnerem tego cyklu edukacyjnego. Pamiętajcie, decyzja każdego z Was o tym czy pomożecie drugiej osobie, może wpłynąć na losy naszego kraju. Tylko powstaje pytanie, ilu nas będzie? I czy będziemy wspólnie walczyć o dobro nas wszystkich. Pojedynczo jesteśmy tylko nic nieznaczącymi jednostkami. W grupie tworzymy ogromną siłę, która ma wpływ na przebieg spraw w Polsce.
Jak podwoić wynagrodzenia/zrobić drugi Londyn
Dzisiaj razem z Bartkiem chcemy Wam pokazać kolejny element tego planu. Jak można łączyć ideę drugiego Londynu w zakresie edukacji, współpracy, przedsiębiorczości oraz inwestowania. Podwojenie wynagrodzeń w Polsce/zrobienie z Polski drugiego Londynu oznacza bowiem nie tylko edukację oraz współpracę, ale też przede wszystkim musimy się nauczyć robić biznes. To znaczy taki biznes, który wytwarza odpowiednio duże zyski, przed wynagrodzeniami, na pracownika (PKB). Bo to oznacza też odpowiednio wysokie wynagrodzenia, zgodnie z poniższym wpisem i wykresem: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS
Źródło: powyższy artykuł, obliczenia własne dla roku 2012 na podstawie GUS, wordbank.org, forsal.pl
Uwaga: w ostatniej części na temat afiliacji: to są linki afiliacyjne Bartka. Jeżeli z nich skorzystasz, wynagrodzenie otrzyma 100% tylko i wyłącznie Bartek. Ja nie zobaczę z tego jednej złotówki. I nie mam z tym najmniejszego problemu. Mało tego, chciałbym aby Bartek wyszedł na tym jak najlepiej. Więc sporo zależy też od Ciebie w tym zakresie. Czy będziesz sam korzystał z tych linków. Czy będziesz polecał stronę Bartka swoim znajomym, itd.
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: wstęp
Dlaczego nie inwestujesz? Nie oszczędzasz? Nie uczysz się?
- bo nie mam pieniędzy
- nie mam wiedzy
- banksterzy czekają na mój błąd
Przeważnie w życiu bywa tak, że zanim podejmiemy jakąś decyzję to potrzebujemy mieć pewność. Bo bez takich zapewnień nie wystartujemy. Niestety w większości przypadków szukamy drogi na skróty, nie chcemy się uczyć. A tak naprawdę, po co podejmować wysiłek budowania kapitału? Bardzo często, praktycznie w każdej dziedzinie życia, musimy zdobyć wiedzę i doświadczenie. Oczywiście zaczynamy od podstaw. Żeby w ogóle móc podjąć sensowny krok na przód.
Dodatkowo bardzo częstym zjawiskiem jest poleganie na opiniach innych, a jak wykonamy coś inaczej niż oczekuje od nas nasze środowisko, to usłyszymy:
- zmieniłeś się
- dobrze się czujesz? (dlaczego zacząłeś czytać książki)
- daj spokój finanse to złodziejstwo (weź szybką pożyczkę na 25% RRSO)
Większości ludzi, a już na pewno politykom, nie zależy na tym żebyśmy byli mocno wyedukowani. Możecie sami wziąć pod uwagę całokształt zachowań polityków: są odzwierciedleniem naszej bierności lub 100% ślepym podążaniem za przywódcą partii. Poziom polityki, edukacji, rozwoju kraju jest odzwierciedleniem naszej wiedzy obywatelskiej na przeróżnych polach. W szczególności na polu finansowym, bardzo często można usłyszeć: „Ci na górze mają dostęp do kupy pieniędzy, to niech nam też dadzą. A skąd oni mają? No mają…”
Najlepiej nie interesować się niczym, bo przeważnie zaczniemy stwarzać „problemy”. Zaczniemy dopytywać się o celowość niektórych decyzji, czy można byłoby zrobić coś inaczej. Nie, nie, daj spokój. Nowe rzeczy przynoszą ryzyko, a ryzykownych rzeczy należy się bać jak diabła.
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: korzyści płynące ze znajomości sektora bankowego
Ostatnio na moim blogu rozpocząłem kolejny cykl edukacyjny kilkunastu artykułów: Niezbędnik bankstera. Zgłębianie przez Nas wiedzy na temat sektora bankowego przełoży się na zdecydowanie lepsze zrozumienie tematu.
Dlatego pisząc dla Was kolejne artykuły będę zgłębiał swoją wiedzę, jednocześnie przekazując Wam bardzo ciekawą treść. Żeby dobrze zrozumieć sektor bankowy i móc w przyszłości stworzyć analizę sektora bankowego. Przede wszystkim będę musiał zgłębić tematy związane z: sytuacją finansowej sektora bankowego/finansów poszczególnych banków/produktów bankowych i ich struktury. Poniżej macie trochę więcej szczegółów:
- Zdobycie szerokiej wiedzy w zakresie rozumienia systemu bankowego i kreacji pieniądza. Jak naprawdę jest?
- Wykorzystanie wiedzy w zakresie analizy gospodarki i PKB (przykładowo: dynamika kredytów i depozytów co przekłada się na trendy w gospodarce)
- Wykorzystanie wiedzy o produktach bankowych do korzystnego lokowania nadwyżek finansowych (korzystania z ciekawych promocji bankowych co przyczyni się do budowania kapitału)
- Wiedza inwestorska w zakresie analizy spółek sektora bankowego. Większość banków to spółki notowane na giełdzie i mające możliwość płacenia dywidendy. Ponadto chcę zrozumieć dlaczego poszczególne kursy różnych banków zachowują się inaczej. W szczególności dlaczego mają rożne stopy zwrotu w ciągu zaledwie jednego roku? Źródło ich wyników finansowych musi tkwić w analizie ich produktów, marketingu, sprzedaży, itd. Z pewnością warto przyjrzeć się ich szerszej strategii biznesowej. Poniżej zamieszczam stopy zwrotu banków notowanych na GPW:
Źródło: stooq.pl - Wiedza inwestorska o spółkach powiązanych z sektorem bankowym. Przykładowo w zakresie afiliacji współpracuję z Comperią. Przez ostatnie półtora roku mocno oberwała na giełdzie. Chciałbym zrozumieć poniższy wykres. Co mogło wpłynąć negatywnie na kurs spółki, jakie czynniki spowodowały tak drastyczne osunięcie kursu? W szczególności bezpośredni kontakt ze spółką jako klient Comperii, powinien mi mocno pomóc w odpowiedzi na pytanie. Na koniec warto dodać najważniejszą rzecz: analizując jej biznes uzyskam odpowiedź co może być dalej:
Z pewnością na moim blogu jest bardzo wielu czytelników Michała. I możecie zauważyć w dzisiejszym artykule bardzo wiele rzeczy o których pisze Michał na swoim blogu.
Chciałem podkreślić w tym artykule fakt, że wprowadzam w życie podejście inwestycyjne Michała. W szczególności tutaj na blogu, jako, że jestem jego uczniem. Uważam, że ogromnym zasobem dla inwestorów/finansistów jest: dobre zrozumienie biznesu w jaki inwestujemy. W szczególności: sektor w którym działa dana firma. Na czym dokładnie polega działalność samej spółki giełdowej. W ramach szczegółowej analizy trzeba między innymi dokładnie poznać produkty firmy/firm konkurencyjnych: Jak od zera dobrze poznać spółkę giełdową: źródła pozyskiwania informacji o spółce giełdowej.
Ponadto jako osoby chcące poznać świat finansów musimy non stop podejmować decyzję. Dlatego powinniśmy odczuwać głęboką wewnętrzną potrzebę edukacji. Wiedząc o tym, że jak będziemy mieli wystarczająco dużą wiedzę to będziemy w stanie sami zadbać o swoje finanse. A następnie przykładowo pomóc, bliskim, rodzinie, znajomym. Tylko oczywiście dana osoba będzie musiała chcieć otrzymać pomoc, nic na siłę. Tak jak napisałem powyżej, takie podejście umożliwia wiele rzeczy. Pomaga właśnie odpowiedzieć na takie pytania:
- Jak zrozumieć system bankowowy (mój cykl edukacyjny: niezbędnik bankstera)
- Jak zbuduję kapitał (mój cykl edukacyjny: budowa kapitału)
- Jak nauczyć się podstaw inwestowania (mój cykl edukacyjny: droga inwestora)
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: nauka finansów
Wchodząc bardziej w szczegóły. Żeby dobrze rozumieć biznes banku będę musiał zapoznać się z produktami bankowymi. Dowiedzieć się dokładnie, jaka jest obsługa klienta, czy nie ma ukrytych kosztów. Po prostu będę musiał wiedzieć czy biznes działa uczciwie w stosunku do klienta i na przejrzystych zasadach. Bo dzięki takiemu podejściu ludzie ufają danej marce i zostają na dłużej.
Ostatnio natrafiłem na bardzo ciekawe dane dotyczące zatrudnienia w sektorze bankowym w naszym kraju. Zobaczcie jak wygląda sytuacja od 2009 r.
Opracowanie własne na podstawie danych: KNF
Zastanawiającym jest fakt spadku ilości zatrudnienia w sektorze bankowym. Może tak naprawdę biznes bankowy przenosi się na dobre do sieci i nie ma tak wielkiej potrzeby zatrudniania nowych osób? Przykładowo osobiście sam otwieram wszystkie konta i produkty przez internet.
W tym momencie warto by było zastanowić się: co tak naprawdę zyskuje system bankowy poprzez przeniesienie swoich usług do sieci?:
- niższe koszty
- brak zobowiązań wobec pracowników
- lepszą sprzedaż (przykładowo: nie muszą wypłacać podstawy wynagrodzenia pracownikom, tylko premie za już sprzedane produkty. Płacą za efekt końcowy.)
Następnie warto byłoby sprawdzić strukturę osób korzystających z promocji bankowych, żeby w przyszłości móc stworzyć ciekawą analizę. Na każdym kroku wspominam, że ważna jest edukacja, musimy poznać nowe produkty i wiedzieć o nich jak najwięcej.
Jak sami widzicie, system bankowy bardzo mocno ewoluuje. My jako inwestorzy, osoby interesujące się finansami czy też przedsiębiorcy, również zmieniamy swoje nastawienie. Zmiany powodują, że stajemy się coraz lepsi, wybieramy bardziej optymalne rozwiązania. Kto kiedyś mógłby pomyśleć, że będziemy pracowali w domu przed laptopami? Nie tracąc godzin w korkach na jazdę.
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: poziom stóp procentowych
Każdy z nas narzeka na bardzo niskie oprocentowanie lokat. Jak wiadomo, nic nie dzieje się bez przyczyny. Oprocentowanie lokat jest uzależnione od wysokości stóp procentowych. Dlatego w poprzednim wpisie: stopy procentowe na co dzień: referencyjna, depozytowa, lombardowa, redyskontowa, przedstawiłem Wam dlaczego znajomość zależności pomiędzy stopą procentową a instrumentami finansowymi jest tak ważna.
Z takich świeżych informacji to warto wspomnieć, że ostatnio RPP pozostawiła stopy procentowe bez zmian, czyli w najbliższej przyszłości nie powinniśmy się spodziewać wzrostu oprocentowania lokat. W ramach przypomnienia spójrzmy na wykres stóp procentowych od 1998 roku:
Aktualnie mamy najniższe stopy procentowe w historii. Co z tego wynika? Nie powinniśmy się spodziewać wysokiego oprocentowania lokat. Dlatego powinniśmy znać zależności występujące w ekonomii, żeby lepiej rozumieć otaczająca nas rzeczywistość. Powyższy wpis o stopach procentowych był dopiero początkiem naszej przygody z niezbędnikiem bankstera, ale już wychodzą bardzo ciekawe rzeczy. W cytowanym powyżej artykule przygotowałem dwa wykresy, które mnie osobiście mocno zdziwiły. Dotyczą one historycznych różnic dla oprocentowania lokat. To pokazuje, że warto się edukować, szukać zależności bo możemy zauważyć interesujące rzeczy, poniżej cytat:
Kontynuując naszą przygodę wśród stóp procentowych, warto zatrzymać się na średnim oprocentowaniu depozytów. Jak wspomniałem powyżej, wysokość depozytów bardzo mocno związana jest ze stopą procentową. Spójrzcie na aktualne średnie oprocentowanie:
- dla środków do 1 miesiąca mamy: 1,2%
- dla środków od 1 do 3 miesięcy: 1,8%
- dla środków od 3 do 6 miesięcy: 1,6%
Opracowanie własne na podstawie danych: NBP
Czasami bank potrzebuje przyciągnąć nowych klientów, dlatego tworzy różnego rodzaju promocje w celu pozyskania kapitału. Dla stałych klientów przeważnie depozyty wynoszą 2%, 1,5% a w niektórych skrajnych przypadkach nawet niżej. Wszystko zależy od wysokości posiadanego przez nas kapitału i okresu na jaki chcielibyśmy ulokować nasze środki.
Dlatego czasem warto szukać promocji oferowanych przez bank. Dobrze znać się na systemie bankowym i korzystać z ciekawych ofert. Sprawa wygląda identycznie jak poszukiwanie promocji w super marketach.
Stopy procentowe na co dzień: różnica w wysokości depozytu:
Bywały w naszej historii czasy gdzie za jedne depozyty otrzymywaliśmy zdecydowanie więcej niż drugie. Mogliśmy to zauważyć na powyższym wykresie po 2008 roku, prawie aż do 2013 roku. Dlatego poniżej przygotowałem dla Was dodatkowy wykres. Obrazujący różnicę pomiędzy średnim oprocentowaniem depozytów pomiędzy: (do 1 miesiąca) i (od 3 do 6 miesięcy):
Opracowanie własne na podstawie danych: NBP
Dwa punkty procentowe różnicy na wybranych depozytach to akurat w tym przypadku bardzo wiele.
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: sprawozdania finansowe
W wielu artykułach czy to ja czy Michał. Przypominamy, że bardzo ważną, a przede wszystkim przydatną umiejętnością jest czytanie sprawozdań finansowych spółki: Sprawozdanie finansowe spółki giełdowej odpowiedzią dlaczego kursy na giełdzie zmieniają się. W moim przypadku będą to sprawozdania finansowe banków. Z ciekawości przejrzałem sprawozdanie finansowe Banku ING za rok 2015. I zauważyłem spore odchylenie w kosztach działania banku, poniżej macie print screen ze sprawozdania:
Banki musiały ponieść zdecydowanie większy koszt na opłatę BFG. Po prostu zrobiły bankową „ściepę” na środki gwarantowane dla osób w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Żeby ludzie mogli odzyskać swoje ulokowane środki na depozytach. Poniżej macie wyjaśnienie znajdujące się w dalszej części sprawozdania:
Tak jak wspomniałem powyżej, żeby dobrze zrozumieć jak działa system bankowy. Będziemy musieli przeanalizować wiele zmiennych. Będzie to wspaniała przygoda, prowadząca z pewnością do bardzo ciekawych wniosków. Bo tak naprawdę powstaje teraz wiele pytań:
- ile banków musiało dorzucić się na BFG?
- jak taka informacja mogła wpłynąć na kurs banku?
- czy banki na końcu nie obciążyły tym podatkiem zwykłego zjadacza chleba, poprzez podniesie kosztów obsługi konta, przelewów. Kosztem niższych promocji na lokatach itd.?
Aktualnie pytań może być bardzo wiele, dlatego musimy mieć widzę, żeby uzyskać rzetelną informację. Warto by było przeprowadzić porządna analizę i sprawdzić wiele ustaw. Żeby na końcu móc powiedzieć, czy taka błaha sprawa dotyczyła nas, czy może tylko banków. W niezbędniku bankstera będziemy szukali odpowiedzi na takie i wiele podobnych pytań. Dlatego zachęcam Cię czytelniku do ciągłego i aktywnego śledzenia mojego bloga.
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: zaczynamy budowę kapitału i analizę linii produktowych
Żeby dobrze zapoznać się z produktami jakie posiada bank, warto samemu z nich korzystać. W ten sposób będziemy w stanie lepiej zrozumieć jak przebiega wiele procesów. Na co uważać, co jest dobre, w jakim momencie powinniśmy podjąć decyzję o zmianie produktu. Dzięki temu będziemy też mogli budować swój kapitał bo będziemy ponosili niższe koszty lub mieli wyższe przychody. Poniżej kilka moich wniosków oraz przemyśleń w tym zakresie. Między innymi pokazuję jak prosto zwiększyłem mój kapitał o ponad 1 500 zł.
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: 3 decyzje i kapitał większy o ponad 1500 zł
- Jak zyskałem 875,88 zł netto: końcem 2016 r. rozpocząłem mój biznes przez założenie działalności gospodarczej. Tak jak pisałem, Michał wsparł mojego bloga zostając partnerem trzech cykli edukacyjnych. Dorzucając do tego moje oszczędności mam już więc początkowy kapitał na start biznesu. Dodatkowo, dzięki współpracy z Michałem, rok 2016 zamknąłem zyskiem. Więc mogłem dzięki temu skorzystać z zalet IKZE: Korzyści płynące z IKE oraz IKZE: znaczenie kwestii podatkowych w inwestowaniu. Wpłaciłem pełen limit za rok 2016 czyli 4 866 zł. Dzięki czemu w zeznaniu rocznym otrzymam zwrot PIT w wysokości 875,88 zł.
Ale to nie jedyna korzyść bo jest to IKZE w biurze maklerskim. Nawet gdybym wypłacił środki wcześniej bo bym nagle ich potrzebował, to i tak mocno zyskuję. Bo nie muszę co roku płacić podatku od zysków kapitałowych: Jak płacić jak najniższe podatki od zysków z akcji, dywidend oraz obligacji?. - 600 zł. przychodu: tyle zyskałem na promocji za założenie konta firmowego „premiowanie za bankowanie”. Poniżej dokładnie opisałem na czym polega promocja i kto może z niej skorzystać.
- 225 zł netto: w 2016 roku otworzyłem lokatę Toyota Bank i zyskałem na niej 225 złotych netto (dokładne informacje z obliczeniami znajdziecie poniżej)
W efekcie już zarobiłem ponad 1 500 złotych. A pewnie nawet znacznie więcej bo nie zapłacę podatku od zysków z IKZE. Te 1 500 zł dodatkowego kapitału mogę teraz przeznaczyć na tworzenie coraz większych zasobów. Przykładowo dzięki korzystaniu z kolejnych promocji bankowych.
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: dobre konto osobiste
Aktualnie sam posiadam konto w millenium, oraz konto osobiste dołączone do konta maklerskiego. Dodatkowo, jeżeli potrzebujesz konta osobistego to są ciekawe oferty z bonusami i nie tylko. Warto rozważyć otwarcie nowego konta w zamian za dodatkowy kapitał z promocji
Uwaga:
Jeżeli nie widzisz poniżej linków afiliacyjnych, jest to spowodowane programem, który blokuje reklamy, np. Ad Block. W takiej sytuacji albo wyłącz działanie programu na mojej stronie, aby nie blokowało reklam, albo skorzystaj z innej przeglądarki, gdzie nie ma tego programu. W razie dalszych problemów proszę o kontakt, mail jest tutaj.
[table id=1/]
(*1) mBank promocja + 300 złotych
Aby otrzymać 300 zł zwrotu (50 zł x 6), należy w każdym z 6 miesięcy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony):
- zalogować się min. raz do aplikacji mobilnej,
- zapewnić minimum 1 000 zł jednorazowego wpływu na rachunek,
- wykonać transakcje kartą / BLIK-iem łącznie za min. 250 zł.
- więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie
- mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej
(*2) Bzwbk godne polecenia + 200 złotych
Aby otrzymać 200 złotych, należy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)
- do 28 lutego należy złożyć wniosek o konto + kartę (visa sol)
- wykonać 5 transakcji bezgotówkowych
- za dwie powyżej wymienione czynności otrzymujesz bon sodexo o wartości 50 zł
- jeżeli chcesz otrzymać dodatkowe 150 zł to musisz:
- złożyć wniosek o kartę kredytową
- w kolejnych 3 miesiącach wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą
- za tych kilka czynności wymienionych powyżej otrzymasz kolejne 150 złotych
- więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie
- mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej
(*3) Konto ING Direct + 100 złotych
Aby otrzymać 100 złotych, należy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)
- Otwórz konto osobiste przez internet – do 28.02.2017 r.
- Do 30.06.2017 r. zrób zakupy na łączną kwotę 1000 zł i zapłać za nie kartą debetową wydaną do Twojego konta
- więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie
- mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej
(*4) Deutsche Bank + 500 złotych
Aby otrzymać do 500 złotych, należy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)
- Żeby wziąć udział w promocji musisz:
- posiadać lub otworzyć kont osobiste w banku
- złóż wniosek w Banku o otwarcie Lokaty spełniającej wymóg posiadania dziecka lub sprawowania opieki nad małoletnim (dowód, paszport, akt urodzenia)
- otwórz konto oszczędnościowe
- posiadacz uczestniczący w Programie db Plan 500+Premia uzyskuje prawo do Premii, jeżeli spełni warunek regularnych Wpłat na Lokatę, tj. gdy w danym roku jej trwania suma Wpłat wyniesie co najmniej 1200 PLN
- więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie
- mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej
(*5) Mam PKO + 100 złotych premii
Aby otrzymać 100 złotych, należy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)
- 50 zł dla Ciebie, za konto otwarte z Twojego polecenia i spełnienie warunków szczegółowo opisanych w Regulaminie Programu oraz Zasadach VI Edycji Programu „Mam PKO”.
- 100 zł dla Twojego znajomego, za otwarcie konta z Twojego polecenia i spełnienie warunków szczegółowo opisanych w Regulaminie Programu oraz Zasadach VI Edycji Programu „Mam PKO”.
- więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie
(*6) Eurobank + 720 złotych
Aby otrzymać 720 złotych, należy (poniżej skopiowałem Wam treści z tej strony)
- złóż dyspozycję przystąpienia do programu „Rodzina i Przyjaciele”
- Płacić kartą miesięcznie, można uzyskać do 5% zwrotu
- więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie
- mój link afiliacyjny znajdziesz w tabeli powyżej
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: dobre konto firmowe
Jak pisałem powyżej, niedawno rozpocząłem swoje pierwsze kroki jako przedsiębiorca. I musiałem wybrać dla siebie konto firmowe. Jeżeli jesteś lub planujesz być przedsiębiorcą, to są aktualnie ciekawe oferty warte rozważenia:
- konto firmowe w IdeaBanku (można otrzymać nawet do 600 zł przychodu po spełnieniu kilku warunków: poniżej macie tabelę).
- Maksymalnie możemy otrzymać 50 złotych miesięcznie za wybrane czynności:
Źródło: regulamin promocji: premiowanie za bankowanie
- Pamiętajcie, po założeniu konta aktywować usługę premiowanie za bankowanie! dokumenty
- Pamiętajcie nie macie obowiązku zakładania konta osobistego do tego rachunku (musicie odznaczyć tą opcję podczas zakładania)
- Do promocji mogą przystąpić nowi jak i obecni klienci. Obecni klienci muszą spełnić dodatkowe warunki:
- w przeciągu trzech miesięcy przed przystąpieniem do promocji jego rachunek nie został:
- uznany kwotą jakiejkolwiek zewnętrznej transakcji płatniczej
- obciążony co najmniej jedną z poniższych transakcji:
- przelewem lub przelewami na łączną kwotę min. 1000,00 zł
- transakcją bezgotówkową lub transakcjami bezgotówkowymi Kartą na łączną kwotę min. 400,00 zł
- przelewem lub przelewami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Urzędu Skarbowego (US)
- nie był Uczestnikiem wcześniejszych Promocji Premiowanie za bankowanie
- w przeciągu trzech miesięcy przed przystąpieniem do promocji jego rachunek nie został:
- Opłata za posiadanie karty debetowej 4,99 zł/mc lub możliwość otrzymania bezpłatnej karty pod warunkiem:
- 400 zł płatności kartą miesięcznie
- wpłata do wpłatomatów nie niższa niż 1000 zł miesięcznie
- Pierwsze dwa przelewy SEPA w miesiącu za darmo, każdy kolejny 3,99 zł
- Tabela Opłat i Prowizji
- Premiowanie za bankowanie
>>>Konto firmowe IdeaBank: mój link affiliacyjny<<<
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: dobre lokaty
Chociaż na rynku lokat złotem nas nie obrzucają… To warto by było poszukać jakiś ciekawych okazji lokacji kapitału, w szczególności, że banki czasem oferują ciekawe promocje dla nowych klientów. Osobiście sam założyłem przez mój link afiliacyjny lokatę o której pisał Michał tutaj i dzięki temu jestem do przodu dodatkowe kilkaset złotych (lokata Toyota Banku z premią). Pokażę Wam moje wyliczenia:
- Założyłem lokatę 10 000 zł
- Plan depozytowy na 130 dni przyniesie mi 72,12 zł odsetek po podatku
- Zgarnę premię 100 zł
- Zgarnę premię za założenie przez swój link afiliacyjny 61,5 zł po podatku
- Łącznie uzyskam 225 zł netto (po podatkach) dodatkowego kapitału w 130 dni (minus 7,5 zł za utrzymanie konta, bo nie wziąłem dodatkowo karty)
- w skali roku efektywnie zarobiłem 6,3%
- Można było zarobić więcej (+10 zł za promocję z tankowaniem + 7,5 zł za używanie karty + odsetki za wyższe wartościowo lokaty bo można było ulokować do 100 tys. zł)
Buduję kapitał bo wiem, że będę potrzebował kapitału na przyszłe inwestycje. Im więcej zbudujemy kapitału tym tak naprawdę mniejszą stopę zwrotu będziemy musieli osiągnąć do wyznaczonego przez nas celu. A co za tym idzie: mniej będziemy ryzykowali.
Jeżeli masz od tysiąca złotych do 100 tys. złotych to weź pod uwagę poniższe promocje i buduj razem ze mną swój kapitał na przyszłość:
[table id=2/]
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: moja misja
Tak jak pisałem w pierwszym wpisie, utworzyłem bloga chcąc wesprzeć misję Michała. Uważam, że zbudowanie silnie wyedukowanego ekonomicznie społeczeństwa jest bardzo, bardzo ważna.
Ponadto we wpisie: Jak inwestować: Moje cele i ograniczenia inwestycyjne. Strategia finansów osobistych a strategia inwestycyjna, Michał rozróżnił dwa rodzaje kapitału. Kapitał ludzki oraz kapitał pieniężny. W szczególności zaznaczył, że są tak samo ważne więc warto czynić inwestycje w obu obszarach. Jak się domyślacie, ze względu na wiek, w obu przypadkach jestem dopiero na początku mojej ścieżki.
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: kapitał ludzki i kapitał pieniężny
W zakresie budowania kapitału ludzkiego inwestuję w siebie, w moją wiedzę, kompetencje i networking. Stąd między innymi nawiązanie współpracy z Michałem oraz pomysł na prowadzenie bloga.
W zakresie kapitału pieniężnego zaznaczyłem na początku stworzenia bloga, że jest to mój sposób na prowadzenie biznesu i budowanie kapitału. W tym artykule pokazałem Wam jak zarobić kilka tysięcy złotych: trzeba szukać różnych okazji zdobycia dodatkowego kapitału.
Ze względu na powyższe dwa punkty, oprócz kontynuacji trzech cykli edukacyjnych, będę też regularnie analizował sektor bankowy, co dzieje się na tym rynku, jakie to może mieć powiązanie z gospodarką i inwestowaniem itd.
Jak zarobić kilka tysięcy złotych: podsumowanie
Jak widzicie, odpowiedź na pytanie jak zarobić kilka tysięcy złotych, oznacza, że możemy łączyć różne sposoby. Może to być zarabianie jako osoba indywidualna, inwestor czy przedsiębiorca. Dlatego od czasu do czasu będę też zestawiał ciekawe promocje, które pojawiły się na rynku bankowym. Abyście i Wy mogli razem ze mną budować Wasz kapitał.
Korzystanie z moich linków afiliacyjnych, nic Was to nie kosztuje a dzięki temu będę mógł kontynuować moją misję związaną z szeroko pojętą edukacją finansową. Pamiętajcie, uczymy się przez całe życie.
➡️ Dziękuję za polecanie mojego bloga, Fanpage bloga i Forum Inwestora Profesjonalnego rodzinie i znajomym! Jest to dla mnie bardzo ważne!
Dziękuję też za korzystanie z moich linków afiliacyjnych na promocyjnych warunkach: Najlepsze IKE/IKZE oraz akcyjny rachunek maklerski + baza wiedzy o IKE oraz IKZE.Nic Was to nie kosztuje a dzięki temu możemy razem promować na większą skalę idee i przemyślenia, którymi dzielę się z Wami na mojej stronie, Fanpage bloga oraz na grupie FB Forum Inwestora Profesjonalnego!
➡️ ️Kluczowe korzyści IKE i IKZE: możesz zyskać tysiące a nawet dziesiątki tysięcy złotych!
Przypominam, że podstawową korzyścią z IKE i IKZE jest brak podatku belki od dywidend, odsetek i zysków z akcji oraz ETFów. Dopóki obracasz środkami w ramach IKE/IKZE, czyli ich nie wypłacisz. Innymi słowy gotówka w postaci podatku, który musisz zapłacić w tym roku i kolejnych, zamiast trafić do fiskusa, może zostać na Twoim rachunku. I możesz nią obracać. Więc zyskujesz nawet, jeżeli wypłacisz środki przed emeryturą. Takie korzyści podatkowe mogą iść w tysiące a nawet dziesiątki tysięcy złotych!
Oczywiście zyskujesz szczególnie dużo, jeżeli dotrzymasz IKE/IKZE do odpowiednio 60/65 lat. Ale jest to tylko opcja, bo jak napisałem powyżej, IKE i IKZE opłaca się już w perspektywie kilku lat.
Mało tego. W kontekście jeszcze lepszego rozumienia IKE i IKZE, przypominam, że szczególnie opłaca się IKZE bo ma dodatkowe korzyści o których mało kto wie. IKZE jest mega opłacalne bo umożliwia niepłacenie podatku belki przed emeryturą a do tego jest kwota wolna od podatku 30 tysięcy! Zobacz wpisy w ramach cyklu edukacyjnego: „Narzędzie / case study w Excel. Umowa o pracę oraz działalność gospodarcza/samozatrudniony: co wybrać IKE czy IKZE?" Kliknij w grafikę poniżej aby przejść do cyklu analiz i narzędzi w Excel:
Jeżeli chcesz założyć rachunek maklerski, też IKE/IKZE, gdzie możesz inwestować też w akcje i ETFy zagraniczne: giełda, obligacje, złoto, surowce itd., możesz skorzystać z mojego linku afiliacyjnego. Zyskasz promocyjną prowizję + możliwość bezpłatnej rejestracji na walnych + bezpłatny dostęp do wyboru: 1) książka online/szkolenie z inwestowania 2) lub drugi poziom kursu Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora. To naprawdę wartościowa wiedza!
Szczegółowy opis warunków promocji oraz 10 zalet oferty (szczególnie warto zwrócić uwagę na rewelacyjny performance akcyjnego portfela miesięcznego) + lista często zadawanych pytań + jeżeli masz jakiekolwiek pytania, sporo wątpliwości zostało rozwianych w analizie oraz stu kilkudziesięciu komentarzach moich czytelników pod tym wpisem: Najlepsze IKE/IKZE oraz akcyjny rachunek maklerski + baza wiedzy o IKE oraz IKZE. Jeżeli nadal masz pytania, napisz komentarz pod powyższym wpisem lub maila (u góry strony) albo wyślij wiadomość na Messengera. Chętnie pomogę!
Mój link afiliacyjny: kliknij tutaj
(wszystko robi się sprawnie online)
Promocyjne warunki uzyskasz również, jeżeli skorzystasz z mojego linku afiliacyjnego otwierając w ramach umowy ramowej IKE/IKZE. Następnie złożysz dyspozycję wypłaty transferowej dla Twojego IKE lub IKZE lub obu: IKE i IKZE (przeniesiesz jeden rachunek lub dwa rachunki do DM BOŚ).
Uwaga! Środki z IKE i IKZE możesz wypłacić w każdej chwili. Nie musisz też kupować akcji i ETFów aby wykorzystać limity na ten rok.
Trzeba tylko wpłacić środki bo inaczej limity przepadną bezpowrotnie. Możesz kupić akcje, obligacje i ETFy kiedy tylko zechcesz. Ważne aby środki zostały zaksięgowane na IKZE i IKE. Możesz też wypłacić środki w każdej chwili bo to rachunek maklerski jak każdy inny tylko ma korzyści podatkowe.
Osoby na działalności gospodarczej, po zmianach też na ryczałcie: zgłoś wyższy limit IKZE!
Co ciekawe osoby na działalności gospodarczej na podatku liniowym i ryczałcie, wypłacając środki do 30 tysięcy złotych kwoty wolnej, nawet przed emeryturą i prowadząc działalność gospodarczą, nie będą musiały oddawać fiskusowi otrzymanego podatku czy płacić podatku belki od zysków. Zgodnie z ustawą wpłata na IKZE jest odpisywana od podstawy opodatkowania według 19% lub stawki ryczałtu. Natomiast wypłata jest rozliczana według skali podatkowej, nie liniowej czy ryczałtowej: => 0 zł kwota wolna 30 tysięcy zł => 12% powyżej kwoty wolnej do 120 tys. zł => 32% powyżej 120 tysięcy zł.
Uwaga: ważna informacja w kontekście IKZE w DM BOŚ. Osoba prowadząca działalność, też ryczałt, może otworzyć „zwykły” rachunek (nie na działalność gospodarczą), bez konieczności rejestracji nr LEI. Złóż wniosek rejestracyjny jako osoba fizyczna. Oświadczenie o zwiększeniu limitu wpłat będzie dostępne we wniosku o otwarcie IKZE. Jeżeli masz już IKZE i chcesz zwiększyć limit wpłat bo masz działalność gospodarczą. Oświadczenie składa się elektronicznie z poziomu rachunku IKZE: zakładka [Dyspozycje] => [Inne] => [Oświadczenie o limicie wpłat na IKZE].
Dołącz do 14 798 subskrybentów newslettera: otrzymasz wiele wartościowych rzeczy do pobrania! Między innymi ale to nie wszystko:
➡️ >>> Moje 8 ebooków na temat inwestowania i gospodarki: kliknij tutaj <<<
➡️ Różne dane w pliku Excel z ciekawymi wykresami: używam ich do analiz na blogu
➡️ Spis najważniejszych zagadnień opracowanych na blogu: prowadzę go od 2007 roku!
➡️ Narzędzia w Excel oraz dostęp do kursu poziom 1: "Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora"
➡️ Wybrane nagrania online: moje spostrzeżenia na temat inwestowania
Na koniec mam do Was ogromny i mega ważny apel!
Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z inwestowaniem i gospodarką. Merytoryczna dyskusja to klucz do sukcesu Polski, mocnego wzrostu wynagrodzeń i powrotu kilku mln osób z emigracji! Zgodnie z analizą i grafiką z 2012 roku: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS