Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy: Udział inwestora w życiu spółki giełdowej najlepszym źródłem informacji o firmie
Jak zarejestrować się na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy? Jak WZA przebiega w praktyce? Dlaczego udział w WZA może być cennym źródłem informacji o firmie? Dlaczego w ogóle udział inwestora w życiu spółki giełdowej jest tak ważny? O tym dowiecie się z poniższego wpisu.
Zanim przejdę do tego wpisu. Przypominam: już niedługo, na dwa dni, Bydgoszcz stanie się drugim Londynem: Szczegółowe informacje były w poprzednim wpisie: Dzień inwestora + WZA Grupa Kapitałowa Immobile S.A. Serdecznie zapraszamy: bezpłatny nocleg dla 30 osób!. Są jeszcze miejsca bo ostatnio kilka osób napisało mi, że niestety nie może wziąć udziału w wydarzeniu. Więc możecie jeszcze wziąć udział i skorzystać z bezpłatnego noclegu bo jest kilka wolnych miejsc a szkoda aby się zmarnowały.
>> Formularz zgłoszeniowy udziału:
Dzień inwestora WZA Grupa Kapitałowa Immobile S.A. <<<
WZA oraz Dzień inwestora już się odbyło
Uwaga: akurat aby wziąć udział w najbliższym walnym GKI nie trzeba być akcjonariuszem (!)
Dla przypomnienia cytat po co to robimy, po co jest Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy GKI, że między innymi robimy to w celach edukacyjnych:
Moje Marzenie: inwestorzy indywidualni potęgą zmieniającą Polskę
Jak wiecie mam kilka marzeń. Jednym z nich jest aby w takich wydarzeniach organizowanych przez spółki giełdowe brały udział setki inwestorów indywidualnych z całej Polski. Jeżeli śledzicie moje wpisy, moje komentarze, wiecie, że różnymi działaniami dążę do promowania idei akcjonariatu indywidualnego. Na różnych poziomach rozwoju biznesu/spółki. Jako ważnego elementu kreowania pozytywnych trendów w polskim biznesie, gospodarce i polskiej przestrzeni publicznej.
Dzisiejszy artykuł jest kolejnym z cyklu edukacyjnego o tym jak świadomie inwestować w spółki giełdowe:
„Świadomy i aktywny inwestor giełdowy”
- Struktura oszczędności Polaków: dlaczego tak mało oszczędności lokujemy na giełdzie?
- Sprawozdanie finansowe spółki giełdowej odpowiedzią dlaczego kursy na giełdzie zmieniają się
- Polityka dywidendowa firmy. Co warto o niej wiedzieć: case study Orange, Agora, Kęty oraz LPP
- Jak od zera dobrze poznać spółkę giełdową: źródła pozyskiwania informacji o spółce giełdowej
- Wywiad z GKI: 8 pytań i odpowiedzi. Jak wykorzystać relacje inwestorskie do poznania biznesu spółki giełdowej
- Dlaczego warto znać przepisy prawa o funkcjonowaniu spółki giełdowej?
- Walne zgromadzenie Akcjonariuszy: Udział inwestora w życiu spółki giełdowej najlepszym źródłem informacji o firmie <<< jesteś tutaj
- Spotkanie z moimi czytelnikami i z relacjami inwestorskimi spółki giełdowej na GPW w Warszawie (już się odbyło):
- Dzień inwestora w spółce giełdowej (w trakcie):
- Udział w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy spółki giełdowej (w trakcie):
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy: zasady udziału
Zgodnie z prawem, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy to podstawowe i najważniejsze prawo zarezerwowane dla posiadaczy akcji danej spółki. Wystarczy posiadać nawet jedną akcję i już mamy prawo uczestniczenia w WZA. Oczywiście aby wziąć udział w Walnym należy się zarejestrować. Rejestracja na Walne odbywa się za pośrednictwem biura maklerskiego gdzie macie zdeponowane akcje na rachunku maklerskim.
W celu dokonania rejestracji na WZA należy być akcjonariuszem 16 dni przed WZA. Termin ten nazywa się „record day”. Warto tutaj wspomnieć, że ze względu na rozliczenie rynku kasowego T+2, jeżeli jeszcze nie macie akcji danej spółki, zakupu należy w takim razie dokonać na co najmniej 18 dni roboczych przed walnym (16 plus T+2).
Co ważne, udział w walnym jest możliwy nawet jeżeli sprzedamy akcje przed datą walnego. Liczy się tylko abyśmy złożyli dyspozycję rejestracji na Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zgodnie z zasadami daty kiedy jest dzień ustalenia prawa do walnego: „record day”.
[WP-Coder id=”2″]
Imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w walnym zgromadzeniu: przykład mojej rejestracji na WZA GKI
Tak jak pisałem, do udziału w walnym oraz głosowaniu uprawniony jest każdy akcjonariusz. Wystarczy posiadać jedną akcję. Poniżej macie dokument który otrzymałem z DM BOŚ, gdzie jako przykład dokonałem zakupu jednej akcji spółki GKI. A następnie złożyłem dyspozycję rejestracji na walne:
Wydanie zaświadczenia do udziału w walnym wiąże się z poniesieniem opłaty za rejestrację/przygotowanie tego dokumentu przez dane biuro maklerskie. W przypadku DM BOŚ koszt ten to 20 zł.
Uwaga dopisane po publikacji wpisu: dla moich czytelników wynegocjowałem w DM BOŚ bezpłatną rejestrację na pięciu walnych w roku! Informacje na ten temat znajdziesz w tym wpisie: Walczmy o Nasz interes! Inicjatywa setki inwestorów na walnych: bezpłatna rejestracja w DM BOŚ dla moich czytelników!
Samej rejestracji na WZA, akurat w przypadku tego biura maklerskiego dokonuje się w zakładce: Dyspozycje >>> Inne >>> Wniosek WZA
W moim przypadku wniosek wypełniłem tak jak pokazałem poniżej. Na zielono zaznaczyłem Wam co trzeba było podać:
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy: krok po kroku jak odbywa się WZA
W przypadku WZA GKI sprawa jest prosta bo tak jak Wam pisałem, mają bardzo dobrze rozbudowane relacje inwestorskie. Na stronie internetowej spółki wchodzimy w zakładkę „WZA” i widzimy coś takiego (strona WZA jest tutaj):
Poniżej skopiowałem Wam co dokładnie możecie zobaczyć na powyższej stronie:
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy 30.06.2017
DOKUMENTY
Raport bieżący 23/2017 o zwołaniu WZA
Formularz pozwalający na wykonywanie prawa głosu przez pełnomocnika
Pełnomocnictwo – osoba fizyczna
Pełnomocnictwo – osoba prawna lub inne podmioty
W dwóch pierwszych punktach powyżej macie podany porządek obrad. Składa się on w przypadku tego konkretnego walnego GKI z 17 podpunktów. Podczas walnego kolejno przechodzi się przez kolejny podpunkt. I tak krok po kroku odbywa się walne. Poniżej macie porządek obrad krok po kroku:
Otwarcie Walnego Zgromadzenia;
Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia;
Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia i jego zdolności do podejmowania uchwał;
Wybór Komisji Skrutacyjnej;
Rozpatrzenie sprawozdania Zarządu z działalności Spółki oraz sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy 2016;
Rozpatrzenie sprawozdania Zarządu z działalności grupy kapitałowej Spółki oraz sprawozdania finansowego grupy kapitałowej Spółki za rok obrotowy 2016;
Rozpatrzenie sprawozdania z działalności Rady Nadzorczej w roku 2016;
Podjęcie uchwał w następujących sprawach:
a) zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Spółki za rok 2016,
b) zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki za rok obrotowy 2016,
c) zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności grupy kapitałowej Spółki za rok 2016,
d) zatwierdzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego grupy kapitałowej Spółki za rok 2016,
e) pokrycia straty za rok 2016;
Podjęcie uchwał w sprawie udzielenia absolutorium członkom Zarządu Spółki z wykonywania obowiązków w roku 2016;
Podjęcie uchwał w sprawie udzielenia absolutorium członkom Rady Nadzorczej Spółki z wykonywania obowiązków w roku 2016;
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany artykułu 8 oraz artykułu 9 w Statucie Spółki;
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany artykułu 11 Statutu Spółki przez upoważnienie Zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego;
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia tekstu jednolitego Statutu;
Podjęcie uchwały w sprawie wypłaty dywidendy oraz określenia daty nabycia prawa do dywidendy i terminu jej wypłaty.
Podjęcie uchwał w następujących sprawach:
a) zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności spółki przejętej Hotel 1 GKI Sp. z o.o. za okres od 01.01.2016 roku do 23.08.2016 roku;
b) zatwierdzenia sprawozdania finansowego spółki przejętej Hotel 1 GKI Sp. z o.o. za okres od 01.01.2016 roku do 23.08.2016 roku ;
c) przeznaczenia zysku w spółce przejętej Hotel 1 GKI Sp. z o.o. za okres od 01.01.2016 roku do dnia 23.08.2016 roku;
d) udzielenia absolutorium Prezesowi Zarządu spółki przejętej Hotel 1 GKI Sp. z o.o;
Podjęcie uchwał w celu dokonania zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki.
Zamknięcie Walnego Zgromadzenia.
Na zakończenie tego akapitu warto zwrócić uwagę, że każdy akcjonariusz ma prawo zapytać o wyjaśnienie wątpliwości dlaczego dany punkt walnego się pojawił. I dlaczego brzmi tak a nie inaczej. Jeżeli akcjonariusz nie zgadza się z tym punktem może proponować zmianę brzmienia danej uchwały.
WZA: „Opis procedur dotyczących uczestnictwa w Walnego Zgromadzenia”
W punkcie drugim powyżej, czyli w „Ogłoszenie o zwołaniu WZA” macie dodatkowo bardzo fajnie opisane kilka rzeczy. Znajdziecie w nim poniższe podpunkty: wypisałem je Wam poniżej. Dodatkowo zacytowałem kilka rzeczy, które szczególnie zwróciły moją uwagę (oczywiście warto zapoznać się z całym dokumentem):
- Uwagi ogólne dotyczące komunikacji elektronicznej
- Prawo do żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad
Akcjonariuszowi lub akcjonariuszom reprezentującym co najmniej 1/20 kapitału zakładowego przysługuje prawo żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zostać zgłoszone Zarządowi Spółki nie później niż na 21 dni 3 przed terminem Walnego Zgromadzenia. Zadanie powinno zawierać uzasadnienie lub projekt uchwały dotyczącej proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie może zostać złożone na piśmie w siedzibie Spółki pod adresem ul. Fordońska 40 (85-719 Bydgoszcz) lub w postaci elektronicznej i przesłane na adres poczty elektronicznej Spółki: wza@immobile.com.pl
III. Prawo do zgłaszania projektów uchwał w sprawach objętych porządkiem obrad
Akcjonariusz lub akcjonariusze Spółki reprezentujący co najmniej 1/20 kapitału zakładowego mogą przed terminem Walnego Zgromadzenia zgłaszać na piśmie w siedzibie Spółki pod adresem (85-719 Bydgoszcz), ul. Fordońska 40 lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (w sposób podany w pkt. II powyżej), projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Walnego Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad.
- Prawo do zgłaszania projektów uchwał podczas obrad Walnego Zgromadzenia
Każdy z akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu i obecny na nim, może podczas obrad Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Walnego Zgromadzenia.
- Wykonywanie prawa głosu przez pełnomocnika
- Informacja o alternatywnych formach uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu i wykonywania prawa głosu
VII. Dzień rejestracji uczestnictwa na Walnym Zgromadzeniu
Dniem rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu jest dzień .14 czerwca 2017 r
VIII. Informacja o prawie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy
Prawo uczestniczenia w Walnym Zgromadzeniu Spółki będą miały osoby, które:
a) w dniu 14 czerwca 2017 r. (Dzień Rejestracji), tj. na szesnaście dni przed datą Walnego Zgromadzenia, będą akcjonariuszami Spółki (tj. na ich rachunkach papierów wartościowych będą zapisane akcje Spółki), a jednocześnie:
b) złożą podmiotowi prowadzącemu ich rachunek papierów wartościowych na którym zapisane są akcje Spółki, żądanie wystawienia imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu. Żądanie takie musi być złożone nie wcześniej niż po ogłoszeniu o zwołaniu Walnego Zgromadzenia i nie później niż w pierwszym dniu powszednim po dniu rejestracji uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu, tj. nie później niż w dniu 14 czerwca 2017 r.
- Dostęp do dokumentacji i informacji dotyczącej Walnego Zgromadzenia
- Informacja o ogólnej liczbie akcji Spółki i ogólnej liczbie głosów
Udział w WZA: networking
Sam udział w walnym jest wartościową formą zapoznania się ze spółką. Ale nie tylko bo również podczas walnego można spotkać się/zapoznać się z innymi inwestorami. I dowiedzieć się dzięki temu różnych wartościowych rzeczy. Nie tylko o danej spółce ale i o innych. Dlatego warto promować udział jak największej liczby osób w walnych bo po prostu dzięki temu każdy może sporo zyskać.
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy: spotkanie z przedstawicielami relacji inwestorskich
Tak jak pisałem, udział w walnym daje sporo możliwości aby lepiej poznać spółkę giełdową/dowiedzieć się ciekawych rzeczy o spółce giełdowej czy innych spółkach. Walne jest też dobrą okazją aby spółki giełdowe dodatkowo przeprowadzały spotkania inwestorów z przedstawicielami relacji inwestorskich/zarządu. W jednym miejscu gromadzi się więcej osób więc jest tym bardziej prawdopodobne, że przedstawiciele spółki giełdowej będą mieli motywację aby porozmawiać z inwestorami.
Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy/udział inwestora w życiu spółki giełdowej: podsumowanie
Walne jest też dobrą okazją aby spółka giełdowa przygotowała przy okazji coś na wzór dnia inwestora. Jak na przykład robimy to Razem z GKI w sobotę, po walnym w piątek. Ale niekoniecznie musi to być od razu dzień inwestora który jest organizacyjnie większym wyzwaniem.
Ja w pracy zawodowej często wykorzystywałem udział w walnym aby na przykład później zobaczyć chociażby samą fabrykę/firmę. Myślę, że warto zawsze zasygnalizować danej spółce giełdowej, że przy okazji udziału w walnym, chciałoby się też zobaczyć samą firmę. Podejście spółki do takiej prośby może dużo pokazać/oddać co sobą reprezentują przedstawiciele danej spółki.
Zresztą nieraz miałem dowody, że przedstawiciele spółki bardzo dobrze widzą takie rzeczy ale mało komu w ogóle przychodzi taka propozycja do głowy. Niestety w dużym stopniu dominuje w Polsce podejście „no ale po co się wysilać”. Mam nadzieję, że tym co razem z GKI promujemy, czyli wzorowe relacje inwestorskie. Przyczynimy się do zmiany standardów jakie panują w Polsce pod tym względem. Zarówno od strony spółek giełdowych. Ale i podejścia inwestorów indywidualnych do tych kwestii.
Jeżeli, jako Profesjonalni Inwestorzy Indywidualni, wytworzymy taki trend, to się po prostu stanie. Zmieni się podejście spółek giełdowych do wielu rzeczy. Ale zmieni się też podejście i samych inwestorów. Którzy do tej pory w niewielkim stopniu uczestniczą w życiu spółki giełdowej. A szkoda, bo uczestniczenie w życiu spółki giełdowej może być cennym źródłem informacji o spółce giełdowej.
Na zakończenie jeszcze raz zacytuję to co cytowałem na początku tego wpisu:
Moje Marzenie: inwestorzy indywidualni potęgą zmieniającą Polskę
Jak wiecie mam kilka marzeń. Jednym z nich jest aby w takich wydarzeniach organizowanych przez spółki giełdowe brały udział setki inwestorów indywidualnych z całej Polski. Jeżeli śledzicie moje wpisy, moje komentarze, wiecie, że różnymi działaniami dążę do promowania idei akcjonariatu indywidualnego. Na różnych poziomach rozwoju biznesu/spółki. Jako ważnego elementu kreowania pozytywnych trendów w polskim biznesie, gospodarce i polskiej przestrzeni publicznej.
Mam nadzieję, że pierwszym takim spełnieniem i realizacją mojego marzenia. będzie właśnie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy GKI i Wasz tłumny udział w WZA oraz Dniu Inwestora organizowanym przez GKI.
>> Formularz zgłoszeniowy udziału:
Dzień inwestora WZA Grupa Kapitałowa Immobile S.A. <<
WZA oraz Dzień inwestora już się odbyło
Powyższy cykl edukacyjny powstaje w ramach współpracy z Grupą Kapitałową IMMOBILE
Spółka promuje aktywny i masowy udział inwestorów indywidualnych w życiu spółki giełdowej. Od 2014 roku (więcej info tutaj) w walnych GKI regularnie uczestniczy około 30-40 inwestorów. Poniżej ostatnie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy czerwiec 2016:
Uwaga: to nie jest artykuł sponsorowany. To znaczy, że ja sam wybrałem tematy na jakie będę pisał. Umowa o partnerstwie jest taka, że w ramach cyklu edukacyjnego mogę napisać co tylko uznam, że warto napisać. I to właśnie zrobiłem/zrobię. Za podzielenie się moimi przemyśleniami otrzymam stałe wynagrodzenie.
Podstawowym przedmiotem działalności Grupy Kapitałowej Immobile jest:
- działalność produkcyjna w przemyśle ciężkim
- działalność hotelarska
- działalność deweloperska
Działalność produkcyjna prowadzona jest przez spółkę Makrum. Obejmuje między innymi wytwarzanie kruszarek, młynów, suszarni oraz szerokiej gamy innych urządzeń dla przemysłu wydobycia i przetwórstwa surowców mineralnych. Najnowszym produktem Makrum są parkingi wielopoziomowe – Modulo. Na temat tego biznesu i tej linii biznesowej bardzo fajny artykuł (i zdjęcia) znajdziecie na blogu inwestorskim GKI tutaj: Historia rozwoju automatycznych systemów parkowania na świecie.
Pod koniec ubiegłego roku struktura Grupy rozrosła się w związku z przejęciem innej spółki giełdowej – PROJPRZEM S.A., co zaowocowało poszerzeniem portfela produktów przemysłowych o systemy przeładunkowe, konstrukcje stalowe i budownictwo przemysłowe.
Działalność hotelarska prowadzona jest przez spółkę Focus. Focus Hotels, to dynamicznie rozwijająca się polska sieć hoteli biznesowych. Obecnie po dwa hotele sieci znajdują się w Bydgoszczy i Gdańsku, po jednym w Szczecinie, Łodzi, Chorzowie oraz Inowrocławiu. W trakcie budowy są obiekty w Sopocie, Białymstoku, Poznaniu, Lublinie i Warszawie, a sieć cały czas szuka dogodnych lokalizacji do rozwoju – zarówno w kraju, jak i zagranicą.
Działalność deweloperska prowadzona jest przez spółkę CDI Konsultanci Budowlani. Obejmuje ona budowę nieruchomości takich jak: Platanowy park i biurowiec Immobile K3.
Czwartym filarem Grupy Kapitałowej IMMOBILE jest portfel nieruchomości o wartości ponad 250 mln złotych.
Pozostałe działalności, to najem nieruchomości oraz ekozakupy.pl, jednak nie stanowią one istotnego udziału w wyniku, ani przychodach całej Grupy.
Wszystkie projekty GKI możecie zobaczyć tutaj. Warto też:
- Odwiedzić Fanpage na Facebooku: Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A.
- Kanał relacji inwestorskich spółki na Youtube tutaj
- No i oczywiście bardzo ciekawie prowadzony blog inwestorski tutaj
A tak wygląda skład Grupy Kapitałowej Immobile:
Kup moją książkę w promocyjnej cenie lub odbierz bezpłatne hasła dostępu!
➡️ „Cena jest tym, co płacisz. Wartość jest tym, co otrzymujesz” Warren Buffet
Kup moją książkę w przedsprzedaży w promocyjnej cenie!
>>> link do książki KLIKNIJ TUTAJ <<<
➡️ Wpisy + szkolenia online w formie video
➡️ Gwarancja satysfakcji! 30 dni na zwrot pieniędzy bez podania przyczyny
➡️ Uwaga! Możesz również otrzymać bezpłatny dostęp do książki! Skorzystaj z linku afiliacyjnego/ promocyjnych warunków dla moich czytelników:
>>> Najlepsze IKE/IKZE oraz akcyjny rachunek maklerski <<<
Tak wygląda książka, kliknij w grafikę poniżej:
Zapisz się na newsletter bo dzięki temu będziesz na bieżąco z analizami. Dodatkowo otrzymasz dostęp do 8 ebooków na temat inwestowania!
➡️ Dołącz do 11 179 osób, które zapisały się na mój newsletter!
➡️ Po potwierdzeniu zapisu otrzymasz dostęp do 8 ebooków na temat inwestowania:
➡️ >>> Lista moich 8 ebooków na temat inwestowania kliknij tutaj <<<
Na koniec mam do Was ogromny i mega ważny Apel!
- Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z gospodarką.
- Śledźcie wypowiedzi wszystkich polityków (tutaj są linki na FB). Pytajcie co i jak konkretnie mają zamiar zrobić? W kwestiach gospodarczych, rozwoju przedsiębiorczości, finansów publicznych? Jakie dokładnie będzie to miało przełożenie na gospodarkę, przedsiębiorczość, stronę przychodową i kosztową finansów publicznych? Czy oni wiedzą o czym w ogóle mówią? Nie dajcie się zwieść sloganom i byle jakim odpowiedziom bo slogany nic nie zmienią!
- Jeżeli jesteś dziennikarzem czy blogerem, pisz jak najwięcej na tematy gospodarcze, przedsiębiorczości, finansów publicznych! Merytoryczna dyskusja w tym zakresie, to klucz do sukcesu naszego kraju, mocnego wzrostu wynagrodzeń w Polsce i powrotu kilku mln osób z emigracji oraz poprawy sytuacji finansów publicznych! Zgodnie z moim artykułem i poniższym wykresem: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS
Źródło: powyższy artykuł, obliczenia własne dla roku 2012 na podstawie GUS, wordbank.org, forsal.pl
➡️ Dziękuję za polecanie mojego bloga, Fanpage bloga i Forum Inwestora Profesjonalnego rodzinie i znajomym! Jest to dla mnie bardzo ważne!
➡️ Dołącz do 14 798 subskrybentów newslettera: otrzymasz wiele wartościowych rzeczy do pobrania! Między innymi ale to nie wszystko:
➡️ >>> Moje 8 ebooków na temat inwestowania i gospodarki: kliknij tutaj <<<
➡️ Różne dane w pliku Excel z ciekawymi wykresami: używam ich do analiz na blogu
➡️ Spis najważniejszych zagadnień opracowanych na blogu: prowadzę go od 2007 roku!
➡️ Narzędzia w Excel oraz dostęp do kursu poziom 1: "Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora"
➡️ Wybrane nagrania online: moje spostrzeżenia na temat inwestowania
Na koniec mam do Was ogromny i mega ważny apel!
Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z inwestowaniem i gospodarką. Merytoryczna dyskusja to klucz do sukcesu Polski, mocnego wzrostu wynagrodzeń i powrotu kilku mln osób z emigracji! Zgodnie z analizą i grafiką z 2012 roku: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS