
Od czego zależą ceny nieruchomości? Nagranie online
We wpisie z końca 2014 roku Jak inwestować, gospodarka i finanse osobiste: plan 100 tys. UU miesięcznie w 2015 r. obiecałem Wam bardzo wysokiej jakości treści dla Was na mojej stronie. Oprócz listy tematów, który ja podałem, w komentarzach pisaliście, abym podzielił się moimi spostrzeżeniami na temat: od czego zależą ceny nieruchomości w Polsce?
Dlatego dzisiaj postanowiłem opublikować nagranie numer 40 z moich szkoleń, które do tej pory było dostępne tylko w ramach płatnych szkoleń. Zatytułowane jest: „Od czego tak naprawdę zależą ceny nieruchomości?”
Nagranie trwa ponad trzydzieści minut, ale myślę, że warto dotrwać do końca bo dzielę się w nim, moim zdaniem, kilkoma ciekawymi przemyśleniami na tytułowy temat. Na przykład tłumaczę dlaczego w Polsce trzeba dłużej pracować na mieszkanie niż gdzie indziej czy też opisuję jak ceny mieszkań zależą od dochodu (tłumaczę co to jest stopa kapitalizacji). Ale w nagraniu poruszam też kilka innych, dających do myślenia rzeczy.
Od czego zależą ceny nieruchomości: rozwinięcie
To jeszcze nie wszystko, co moim zdaniem warto wiedzieć na temat tego od czego zależą ceny nieruchomości ale i tak nagranie daje sporo do myślenia.
Oczywiście nagranie, tradycyjnie znajduje się w zakładce „Edukacja online”, razem z pozostałymi bezpłatnymi nagraniami online. Warto się z nimi zapoznać przed obejrzeniem tego nagrania, a szczególnie przypomnieć sobie nagranie numer dwa, gdzie wytłumaczyłem jak wycenić złotówkę zysku.
Na ten moment nagrania z powyższej sekcji podzielone są na dwa tematy. Nagrania są tak przygotowane i pomyślane, że warto zapoznać się z nimi po kolei. Dzięki temu układają się w jedną całość. I łatwiej zrozumieć mój tok rozumowania w kolejnych nagraniach z kolejnymi numerami.
- O inwestowaniu: nagrania numer:
2. Wstęp do wyceny: jak wycenić złotówkę zysku?
3. Dlaczego giełda rośnie długoterminowo? - O rynku nieruchomości: nagrania numer:
40. Od czego tak naprawdę zależą ceny nieruchomości?
Oczywiście pamiętam, że we wpisie Giełda i gospodarka w 2015 roku: cz. 1 obiecałem Wam artykuł na temat samej giełdy w 2015 roku. Cały czas nad nim pracuję, tylko znowu, podobnie jak przy pierwszej części, moje przemyślenia na temat giełdy rozrosły się i potrzebuję jeszcze trochę czasu aby go dopracować.
Od czego zależą ceny nieruchomości: podsumowanie
I na zakończenie mam prośbę: Mój ostatni artykuł o tym, jak stopy procentowe i Rada Polityki Pieniężnej wpływa na gospodarkę i polskie PKB, trafił na wykop. Byłbym wdzięczny, jeżeli pomoglibyście aby ten artykuł trafił na pierwszą stronę wykopu. Myślę, że jest to wartościowy artykuł, szczególnie że dodatkowo pojawiły się pod nim ciekawe komentarze czytelników i moje odpowiedzi na te komentarze. Są one idealnym dopełnieniem samego artykułu.
Artykuł z wykopu jest pod tym linkiem: Obniżki stóp procentowych: wpływ na PKB Polski 2015. Ma już 26 wykopów, więc jest szansa, że się dostanie na główną stronę. Oczywiście, jak zwykle, wszystko w Waszych rękach :-) A może lepiej napisać Waszych myszkach :-)
Uwaga: początkowo nagranie było w tym wpisie, ale ze względu na ewentualne pojawiające się komentarze i moje odpowiedzi, uznałem, że wszystkie nagrania online powinny być umieszczone tylko w jednym miejscu czyli w „Edukacja online”.
➡️ Dziękuję za polecanie mojego bloga, Fanpage bloga i Forum Inwestora Profesjonalnego rodzinie i znajomym! Jest to dla mnie bardzo ważne!
➡️ Dołącz do 14 798 subskrybentów newslettera: otrzymasz wiele wartościowych rzeczy do pobrania! Między innymi ale to nie wszystko:
➡️ >>> Moje 8 ebooków na temat inwestowania i gospodarki: kliknij tutaj <<<
➡️ Różne dane w pliku Excel z ciekawymi wykresami: używam ich do analiz na blogu
➡️ Spis najważniejszych zagadnień opracowanych na blogu: prowadzę go od 2007 roku!
➡️ Narzędzia w Excel oraz dostęp do kursu poziom 1: "Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora"
➡️ Wybrane nagrania online: moje spostrzeżenia na temat inwestowania
Na koniec mam do Was ogromny i mega ważny apel!
Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z inwestowaniem i gospodarką. Merytoryczna dyskusja to klucz do sukcesu Polski, mocnego wzrostu wynagrodzeń i powrotu kilku mln osób z emigracji! Zgodnie z analizą i grafiką z 2012 roku: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS