Bilans strategiczny przedsiębiorstwa
Bilans strategiczny przedsiębiorstwa jest jednym z trzech metod analizy czynników sukcesu firmy, które objęte jest podejściem zasobowym. Jej celem jest ukazanie mocnych i słabych stron firmy, biorąc pod uwagę takie pozycje jak marketing, produkcja czy finanse. W pliku Excel pokazana jest szczegółowa kompozycja takiego bilansu.
Metoda bilansu strategicznego polega na kompleksowej analizie oraz ocenie poszczególnych kryteriów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Takie podejście skutkuje wyodrębnieniem mocnych i słabych stron firmy.
Autorki książki, na której opieram ten artykuł, proponują uproszczony bilans strategiczny firmy. Składa się on z 70 zagadnień, które mogą być mocnymi lub słabymi stronami badanej spółki.
Bilans strategiczny przedsiębiorstwa znajduje się w poniżej oraz w załączniku (poszczególne zagadnienia można „rozwijać” używając znaku „plus”). Na obrazku rozwinięta jest jedynie jedna część (Marketingu/Sprzedaży/Dystrybucji) resztę możecie przetestować sami, ściągając plik.
bilans-strategiczny-przedsiebiorstwa.xls
Na podstawie:
*“Analiza strategiczna przedsiębiorstwa”; Grażyna Gierszewska, Maria Romanowska; PWE Warszawa 2003; str. 164-168.
➡️ Dziękuję za polecanie mojego bloga, Fanpage bloga i Forum Inwestora Profesjonalnego rodzinie i znajomym! Jest to dla mnie bardzo ważne!
➡️ Dołącz do 14 798 subskrybentów newslettera: otrzymasz wiele wartościowych rzeczy do pobrania! Między innymi ale to nie wszystko:
➡️ >>> Moje 8 ebooków na temat inwestowania i gospodarki: kliknij tutaj <<<
➡️ Różne dane w pliku Excel z ciekawymi wykresami: używam ich do analiz na blogu
➡️ Spis najważniejszych zagadnień opracowanych na blogu: prowadzę go od 2007 roku!
➡️ Narzędzia w Excel oraz dostęp do kursu poziom 1: "Excel w finansach. Praktyczne wykorzystanie wiedzy inwestora"
➡️ Wybrane nagrania online: moje spostrzeżenia na temat inwestowania
Na koniec mam do Was ogromny i mega ważny apel!
Rozmawiajcie ze znajomymi na tematy ważne dla Polski, szczególnie te związane z inwestowaniem i gospodarką. Merytoryczna dyskusja to klucz do sukcesu Polski, mocnego wzrostu wynagrodzeń i powrotu kilku mln osób z emigracji! Zgodnie z analizą i grafiką z 2012 roku: W matni: krach polskiej gospodarki w ciągu kilkunastu lat? Podatki + wyjazdy = bankructwo państwa i ZUS